Сребро от Купа “България” за старшата на “Фрегата”

24909959_1750574398310528_14734809340210785_n   марти

Значителен успех постигнаха юношите старша възраст до 16 години на “Фрегата” на финалния турнир за Купа “България” във Варна. Среброто беше завоювано след много тежки мачове и срещу трите съперника.

“Всеки можеше да спечели Купата, както и да завърши четвърти. Разликите не надхвърлиха 5 гола. Това говори за равностойни съперници. Ние започвахме много силно срещу “Спартак” в първия мач и след като поведохме с 9:3, се наложи да измъкваме победата секунди преди края с 15:14.

Във втория кръг отново равностоен мач срещу “Локомотив” Горна Оряховица, но след прекалено многото пропуски пред вратата им, загубихме с минималното 21:24.

Срещу отбора на Шумен почти през цялото водихме с 1-2 гола, като отново пропуските за малко да ни отдалечат от медалите. В  35 минута ни поведоха с 1 гол, но след серия от 4 гола и победа с 21:18, си осигурихме най-малко бронз. В крайна сметка “Локомотив” Горна Оряховица победи с 21:17 “Спартак”, което ни определи сребърния медал.

Изключително равностойни отбори на финалите на Купата. Никой не успя да изненада с нещо останалите. Несъмнено това поколение заслужава да му се обърне особено внимание. Всеки отбор разполага с 5-6 много добри състезатели. Прибавяйки и отборите, които не се класираха, смело мога да заявя, че след 3-4 години ще имаме силен национален отбор за младежи-заяви треньорът на “Фрегата” Десислав Симеонов.

Комисия от треньорите, делегатът на БФХ и назначените съдии определи за най-добър защитник на турнира капитанът на “Фрегата” Мартин Николов.

Последната изява на старшата на “Фрегата” е на турнира в Александрополис, Гърция, от 27-29 декември.